Дистанційне керування контролерами опалення серій Е8, Merlin, Lago

Виробник автоматики систем опалення ТМ Kromschroder пропонує кілька рішень для віддаленого керування контролерами серій Е8, Merlin, Lago.

Перший варіант передбачає використання GSM передачі даних (або дротової телефонної лінії) для зв’язку користувача з віддаленої системою опалення. Будь-який з контролерів системи опалення, що має шину CAN, через спеціальний комунікаційний модуль CoCo-PC Active і модеми з’єднується з комп’ютером, на якому встановлена ​​програма ComfortSoft, за допомогою якої, власне, і відбувається програмування контролера і повний моніторинг його роботи.

Нижче, на малюнку показана схема реалізації такого віддаленого керування.

Remote Control

Для його реалізації необхідне наступне обладнання:

 1. Контролер системи опалення з шиною CAN.
 2. Комунікаційний модуль CoCo-PC Active.
 3. Модем, що встановлюється на боку системи опалення.
 4. Модем, що встановлюється на боку користувача.
 5. Комп’ютер з програмою ComfortSoft.

Програма ComfortSoft дозволяє в інтерактивному режимі налаштувати кожен параметр контролерів серій Е8, Merlin, Lago і проводити моніторинг за роботою контролера (відображення режимів роботи підключених котлів, насосів, триходових кранів та інших виконавчих пристроїв, індикація значень всіх параметрів, заданих і поточних температур тощо).

Особливості реалізації дистанційної схеми керування:

 • Для зв’язку модуля CoCo-PC Active з модемом використовується порт RS232.
 • Моделі рекомендованих GSM модемів: Siemens TC-35, Siemens TC-35i, Nokia 30, iRZ MC52iT.
 • Для роботи GSM модемів необхідно придбати і підключити 2 СІМ-карти мобільного оператора, що має стабільний сигнал в місці розташування об’єкта.
 • При наявності дротової телефонної лінії між об’єктом управління і користувачем замість GSM модемів можливе використання звичайних модемів типу: Acer AME-AE01, US Robotics і ін.
 • Якщо на комп’ютері немає порту RS232 для підключення зовнішніх пристроїв, можна використовувати перехідник USB-RS232 і підключити модем до USB порту комп’ютера.
 • Програма ComfortSoft працює на комп’ютері під керуванням операційної системи Windows XP.
 • Запропонована схема дистанційного керування контролером системи опалення дозволяє отримати повний доступ до всіх налаштувань і параметрів контролера, але технологічно є досить застарілим рішенням, що не дозволяє використовувати сучасні мережеві технології такі, як Ethernet, Wi-Fi тощо.

Другий варіант дистанційного керування технічно значно простіше, але і його можливості значно менші. До контролера системи опалення, через роз’єм, що призначений для підключення блоку дистанційного керування FBR2 (контакти 2 і 3), підключається телефонний перемикач TFS, який далі підключається до телефонної лінії через роз’єм RG11. Один телефонний перемикач TFS дозволяє керувати 4 опалювальними контурами системи опалення або іншими виконавчими механізмами, що мають керуючі контактні групи типу «сухий контакт». Схема підключення телефонного перемикача TFS до контролера опалення показана нижче.

Remote Control TFS

За допомогою телефонного перемикача система опалення може перемикатися в режим в режим опалення. Як тільки замикаються контакти 2 і 3 відповідного роз’єму, що відноситься до нього опалювальний контур перемикається в режим опалення. Також включається підготовка гарячої води.

Коли контакти розмикаються, регулятор повертається до роботи за заданою програмою нагріву. Тій програмі, яку підтримував контролер до перемикання в режим опалення. Якщо контур опалення управляється дистанційно з модуля Merlin ВМ, то телефонний перемикач повинен бути підключений до даного модулю.

Використовуючи цей другий тип керування контролерами опалення Kromschroder можна ними дистанційно керувати, використовуючи сучасні мережі передачі даних. Звичайно, про повноцінние дистанційне керування, з використанням всіх можливостей першого варіанту з CoCo-PC Active, мова не йде. Але забезпечити перемикання контролера з поточного режиму роботи (очікування, річний, нічний, відпустка) в режим опалення можна. Наприклад, для перемикання можна використовувати Wi-Fi-реле, Wi-Fi-реле з датчиками температури, які використовуються в системах «розумний дім» тощо.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ >>