Переваги автоматичного управління системою опалення

Котельні сучасних будинків – це складні інженерні системи, які включають різноманітне інженерне обладнання: газові та електричні котли, циркуляційні насоси,і двоходові / триходові клапани тощо. Крім цього, в систему опалення часто включають альтернативні теплогенератори: твердопаливні котли, теплові насоси, сонячні панелі. Ефективне управління таким складним обладнанням для забезпечення комфортної температури в будинку вручну практично не можливо і під силу лише автоматичним системам терморегулювання, побудованим з використанням програмованих контролерів. Сучасні котли, як правило, комплектуються власною автоматикою, функції якої досить обмежені: контроль за безпекою котла, підтримка заданої температури теплоносія, підтримка заданої температури в приміщенні за допомогою термостата. Однак ця автоматика не дозволяє управляти додатковими джерелами і споживачами тепла. Крім того, потреби в теплі постійно змінюються і на це впливають: різні температурні режими вдень, вночі, в робочі та вихідні дні, зміна вуличної температури, провітрювання приміщень, необхідність в нагріванні гарячої води тощо.

Системи опалення приватних будинків, як правило, містять декілька незалежних контурів:
• контури радіаторного опалення, в яких необхідно підтримувати температуру теплоносія в межах 50-80 ° С.
• високотемпературний (до 85 ° С) контур підготовки гарячого водопостачання з постійною температурою теплоносія.
• один або кілька низькотемпературних (до 40 ° С) контурів водяних теплих підлог.
• спеціальний високотемпературний контур (до 85 ° С) системи підігріву води в басейні.
• контур підігріву припливного повітря в теплообміннику системи вентиляції.

Програмовані контролери для систем опалення дозволяють підтримувати різні температурні режими для декількох опалювальних контурів, забезпечуючи задані добові і тижневі часові програми. Для підтримки заданої кімнатної температури такі системи є погодозалежними, тобто при зміні зовнішньої температури, контролер автоматично змінює температуру теплоносія. Для контролю зовнішньої температури використовується датчик зовнішньої температури, що встановлюється зовні будівлі, з північного боку. Контролер опалювальної системи також може повністю управляти процесом підготовки гарячої води в бойлері і її рециркуляцією. Багато систем побудовані за модульним принципом і дозволяють комплектувати і модернізувати автоматику під конкретні вимоги замовника (підключати додаткові контури шляхом установки відповідного модуля, без заміни панелі управління в цілому), що забезпечує значну економію коштів.

Сучасні контролери систем опалення, до яких відносяться і продукція Kromschroder (серії E8, Lago, Merlin), дозволяють реалізувати різні тимчасові програми опалення, за допомогою яких режим обігріву будинку адаптується до ритму життя його мешканців (режим роботи, свята і вихідні дні, відпустка) . Аналогічним чином задаються тимчасові програми для гарячого водопостачання. Заводські налаштування контролерів Kromschroder містять дві встановлені тимчасові програми (умовно, для працюючих і непрацюючих людей), які при необхідності можна змінити.
Для зручності користувачів, передбачена можливість швидкого перемикання з однієї робочої програми на іншу (режими “Очікування”, “Програма 1”, “Програма 2”, “Денний”, “Нічний”, “Літній”, “Відпустка”, “Вихідний”, “Вечірка”) і корекція встановленої температури без необхідності перепрограмування контролерів.
Для гарячого водопостачання, крім тимчасових програм, передбачені різні режими пріоритетів: паралельна / пріоритетна / кобінірована підготовка ГВ. Для боротьби з бактеріями легіонелами в системах ГВП є спеціальний режим, що дозволяє щотижня проводити термічну дезінфекцію накопичувача ГВ при температурі 65 ° С.